ZP HoReCa – Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu

Biuro prasowe

Informacje prasowe

2017/10/19
Nowi członkowie w ZP HoReCa

Stava – lider na rynku usług dostawy posiłków oraz Święta Krowa z Poznania przyłączyły się do Związku Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu– organizacji branżowej, której zadaniem jest reprezentowanie i ochrona interesów polskiego sektora gastronomicznego.

„Cieszymy się, że powstała organizacja działająca w interesie całej branży gastronomicznej. Wiedzieliśmy, że chcemy jako Stava być częścią ZP HoReCa odkąd się zawiązało. Jesteśmy przekonani, że efekty działań organizacji będą widoczne bardzo szybko nie tylko dla firm z tej branży, ale również dla konsumentów” – mówi Grzegorz Aksamit, wiceprezes Stava.

Marcin Czerwiński, właściciel Świętej Krowy również cieszy się z powodu zawiązania organizacji zrzeszającej i reprezentującej pracodawców branży HoReCa. „Wstępując do grona członków Związku Pracodawców HoReCa liczę, że organizacja ta będzie reprezentować i chronić interesy wszystkich zrzeszonych przedsiębiorców, mając na uwadze potrzeby zarówno tych większych, jak i tych mniejszych podmiotów, a także wpłynie ona na rozwój branży gastronomicznej, ograniczając nieprawidłowości, z którymi czasami nie sposób zmierzyć się samemu” – powiedział Marcin Czerwiński.

Obecnie Członkami ZP HoReCa są: 7 Street – Bar & Grill oraz Meat & Fit – Coffee Grill, AmRest, Bobby Burger, COSTA COFFEE, Dominium, Eko Snails Garden, Green Caffè Nero, Grycan Lodziarnie Firmowe, Hamda Trade (Etno Cafѐ), Kręgliccy – Restauracje i Catering (EL POPO, Santorini), IKEA Retail, Lagardere Travel Retail, North Food Polska, Pijalnie Czekolady E.Wedel, Salad Story, Sfinks Polska, Shanghai Express, Stava, Street Restauracje, Święta Krowa oraz Telepizza Poland.

Do ZP HoReCa mogą przystępować zarówno hotele, firmy gastronomiczne, jak i firmy współpracujące z gastronomią. Informacji na temat członkostwa udziela biuro ZP HoReCa (e-mail: biuro@zphoreca.pl).

***

Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu ( ZP HoReCa) to organizacja branżowa, która reprezentuje i chroni polski rynek gastronomiczny w kraju i za granicą. Do jej zadań należy działanie na rzecz rozwiązywania problemów branży, tworzenia korzystnych dla jej rozwoju warunków, a także dbanie o pozytywny wizerunek sektora gastronomicznego. ZP HoReCa przekształciła się z Krajowej Rady Gastronomii i Cateringu, która powstała w 2016 roku z inicjatywy wiodących przedstawicieli branży. ZP HoReCa zrzesza obecnie ponad 1500 lokali gastronomicznych na terenie całego kraju.

Kontakt

Związek Pracodawców HoReCa
Adgar Plaza One, BE
ul. Postępu 15, VII p.
02-676 Warszawa
tel. +48 505 049 257
e-mail: biuro@zphoreca.pl

Biuro prasowe

Kontakt dla mediów