ZP HoReCa – Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu

Biuro prasowe

Informacje prasowe

2021/01/22
Inicjatywa To Good To Go skutecznym wsparciem w niemarnowaniu jedzenia.

 

Szanowni Państwo,

prowadzenie biznesu w obecnym czasie wiąże się z wieloma utrudnieniami, także w zakresie zarządzania produktami. By ograniczyć ewentualne straty, chcielibyśmy zachęcić Państwa do zapoznania się z rozwiązaniem Too Good To Go, aplikacji, dzięki której mogą Państwo nie tylko zagospodarować nadwyżki żywności, ale też dotrzeć do nowej grupy klientów.

Jak działa aplikacja?

W ramach Too Good To Go użytkownicy mogą zamówić paczki-niespodzianki z niesprzedanym danego dnia jedzeniem z restauracji, kawiarni, cukierni. W ten sposób właściciel lokalu zmniejsza straty, a klient ma szansę skosztować pysznych posiłków w obniżonej cenie. To także sposób, by dotrzeć z ofertą do nowej grupy odbiorców. Według badania przeprowadzonego przez Instytut Badań nad Żywnością i Biomasą Uniwersytetu Wageningen (październik 2019), 58% użytkowników poznała nowe miejsca dzięki aplikacji Too Good To Go, a 76% zdecydowała się do nich powrócić w przyszłości. 

 

W przypadku dziennych nadwyżek, właściciel restauracji ma możliwość wystawienia swojego niesprzedanego jedzenia w aplikacji. Nie ma potrzeby wybierania i tworzenia specjalnych dań czy zestawów. Za każdym razem są to paczki – niespodzianki, co oznacza, że w może znaleźć się tam wszystko, czego wartość wyjściowa odpowiada kwocie wybranej w aplikacji paczki. Warto zadbać jednak o przemyślane tworzenie oferty, gdyż zadowoleni użytkownicy aplikacji chętnie wracają po pełnowartościowe dania.

 

 

Aplikacja działa w największych i średnich miastach w Polsce, a także ich okolicach. Wśród użytkowników są m.in. mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Trójmiasta, Szczecina, Poznania czy Katowic. Jednak nie wyklucza to możliwości korzystania z aplikacji w innym regionie Polski. Jest dostępna dla wszystkich. Z aplikacji korzysta już prawie 500 tysięcy osób.

By dołączyć do programu wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie internetowej. Znajdą tam Państwo również dodatkowe informacje. Wierzymy, że choć dla części z Państwa będzie to pomocne rozwiązanie.

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Związek Pracodawców HoReCa

e-mail: biuro@zphoreca.pl

Biuro prasowe

Kontakt dla mediów