ZP HoReCa – Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu

Biuro prasowe

Informacje prasowe

2017/11/09
ZP HoReCa na Świątecznym Stole Pajacyka

Związek Pracodawców HoReCa włącza się w Świąteczny Stół Pajacyka – inicjatywę charytatywną organizowaną co roku przez Polską Akcję Humanitarną.

Szesnasta edycja Świątecznego Stołu Pajacyka to jednodniowa akcja charytatywna, w ramach której właściciele lokali gastronomicznych przekazują część dziennego obrotu na rzecz programu dożywiania dzieci w Polsce i na świecie. W tym roku akcja odbędzie się 2 grudnia. Wciąż można się do niej przyłączyć – na chętne lokale z całej Polski PAH czeka do 20 listopada.

Związek Pracodawców HoReCa zamierza promować tę inicjatywę wśród gastronomów, zachęcając do oddawania części obrotu na cel dobroczynny. Jednocześnie zachęcamy członków Związku Pracodawców HoReCa do aktywnego uczestnictwa w akcji i wsparcia programu Pajacyk, wzorem sieci Starbucks, która zgłosiła już swoją chęć uczestnictwa w akcji.

To wspaniała inicjatywa i bardzo szczytny cel. Jako organizacja branżowa chcemy wspierać zachowania etyczne i pokazać, że żywienie to bardzo istotny element życia społecznego wokół którego można koncentrować różne działania. Poza kwestiami stricte dobroczynnymi, udział w takiej akcji to też doskonała szansa dla gastronomów na promocję własnej marki czy konkretnych produktów. Dla klientów to świetna okazja żeby poczuć, że uczestniczą w czymś ważnym i poprzez codzienne czynności pomagają” – wskazuje Marcin Zawadzki ze Związku Pracodawców HoReCa

Cieszymy się na udział kolejnego partnera w naszej akcji. Każda szansa na zwiększenie wyników zbiórki jest dla nas bardzo ważna” – podkreśla Michał Serwiński z Polskiej Akcji Humanitarnej. „W 2016 roku do Świątecznego Stołu Pajacyka dołączyło ponad pół tysiąca lokali. W efekcie ich właściciele przekazali Polskiej Akcji Humanitarnej ponad 120 tys. zł, czyli równowartość mniej więcej 30 tys. posiłków wydawanych w ramach programu Pajacyk w polskich szkołach. Liczymy na to, że bieżący rok również okaże się rekordowy pod względem zainteresowania ze strony gastronomii oraz hojności darczyńców. Wszystkich, którzy chcą zaangażować się w akcję zapraszam na stronę www.pajacyk.pl/ssp lub do bezpośredniego kontaktu pod adresem ssp@pah.org.pl.”

Kontakt

Związek Pracodawców HoReCa
Adgar Plaza One, BE
ul. Postępu 15, VII p.
02-676 Warszawa
tel. +48 505 049 257
e-mail: biuro@zphoreca.pl

Biuro prasowe

Kontakt dla mediów