ZP HoReCa – Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu

Biuro prasowe

Informacje prasowe

2018/07/05
ZP HoReCa wzmacnia szeregi

 

 

W drugim kwartale 2018 r. do ZP HoReCa przystąpił nowy członek – McDonald’s Polska. To kolejny duży gracz na polskim i globalnym rynku gastronomicznym, który potwierdził spójność celów tych organizacji, decydując się połączyć wysiłki na rzecz budowania lepszego zrozumienia i transparentności rynku w Polsce.

Dla McDonald’s Polska, kluczowymi obszarami, na których zamierza skupić swoją aktywność w ramach ZP HoReCa, są kwestie pracownicze, w szczególności niedobory na rynku pracy.

Udział tak ważnego podmiotu jak McDonald’s Polska w naszej organizacji to zaszczyt i dowód, że krajowy rynek gastronomiczny oczekuje wspólnych działań. Mamy wspólne pasje, ale również wspólne problemy. Widzimy możliwość dialogu z administracją i chcemy go prowadzić w ramach ZP HoReCa, aby te problemy rozwiązać” – komentuje Sylwester Cacek, Przewodniczący Rady ZP HoReCa i Prezes Zarządu Sfinks Polska.

Jesteśmy liderem rynku restauracji szybkiej obsługi i jednym z największych pracodawców w Polsce. 80 % restauracji McDonald’s w Polsce prowadzą nasi franczyzobiorcy. Jesteśmy przekonani, że przystąpienie do ZP HoReCa  pozwoli nam jeszcze lepiej wspierać ich rozwój. Mamy nadzieję, że współpraca w ramach Związku wzmocni głos sektora gastronomicznego w dialogu z administracją publiczną, przyczyni się  do  stabilnego rozwoju branży, a także pozytywnie wpłynie na jakość usług gastronomicznych i bezpieczeństwo konsumentów w Polsce.” – dodaje Anna Borys-Karwacka, Dyrektor ds. Korporacyjnych McDonald’s Polska.

McDonald’s Polska rozpoczął działalność w 1992 roku,. Obecnie działają w Polsce 402 restauracje McDonald’s, które zatrudniają ponad 22 000 osób. 329 z nich to obiekty prowadzone przez 66 licencjobiorców, niezależnych przedsiębiorców działających na podstawie umowy franczyzy z McDonald’s.

Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu ( ZP HoReCa) jest organizacją branżową, która reprezentuje przedsiębiorstwa gastronomiczne działające na polskim rynku i za granicą. Powstała w 2016 r. z inicjatywy wiodących przedstawicieli branży gastronomicznej. Jego zadaniem jest dbanie o wizerunek gastronomii w relacji z konsumentami, dostawcami i administracją, a także działanie w celu identyfikacji i skutecznego rozwiązywania problemów branży oraz tworzenie warunków dla w pełni uczciwej konkurencji na rynku.

 

Kontakt

Związek Pracodawców HoReCa
Adgar Plaza One, BE
ul. Postępu 15, VII p.
02-676 Warszawa
tel. +48 505 049 257
e-mail: biuro@zphoreca.pl

Biuro prasowe

Kontakt dla mediów